Produkt dnia
Krzesło z regulacją Scooter grey
Krzesło z regulacją Scooter grey

2 890,00 zł

szt.
Krzesło z regulacją Scooter white
Krzesło z regulacją Scooter white

2 890,00 zł

szt.
Biurko regulowane Moll Joker białe
Biurko regulowane Moll Joker białe

2 260,00 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zdrowy Kręgosłup Dziecka

Jak właściwie dobrać biurko dla dziecka?

Biurka regulowane - zdrowy kręgosłup dziecka

Choroby kręgosłupa to jedne z najczęściej występujących schorzeń u dzieci. Przyczyną jest między innymi zła postawa ciała w trakcie siedzenia. Szacuje się, że na tego typu schorzenia cierpi około 90 % dzieci i młodzieży. Dowiedz się jak można temu zapobiec, przeczytaj jak może w tym pomóc regulowane biurko dla dziecka Warszawa.

W dobie Internetu, zauważa się tendencję zamiany ruchu na siedzenie przy komputerze. Dzieci, sumując czas spędzony w szkole, przesiadują przy biurku około 9 godzin dziennie. Dlatego też, prawidłowa postawa podczas siedzenia jest niezwykle ważna. Wielu specjalistów uważa, iż o zdrowy kręgosłup dzieci powinniśmy zadbać już na etapie projektowania pokoju dziecięcego. Jednym z rozwiązań jest biurko rosnące z dzieckiem.

Główną zasadą ergonomii jest możliwość dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb użytkownika. Z tego względu, wybierając biurko regulowane dla dziecka należy kierować się nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością. Jak uważa prof. dr Erich Schmidt, specjalista do spraw ortopedii producenta ergonomicznych mebli Moll, optymalne biurko dla dziecka powinno posiadać konstrukcję wymuszającą prawidłową postawę ciała.

Dobrze jeżeli biurko dziecięce wyposażone jest w różnego rodzaju systemy regulacji, pozwalające na dostosowanie np. wysokości blatu uwzględniając wzrost dziecka. Jest to nie tylko zdrowsze dla dziecięcych kręgosłupów, ale i oszczędne dla ich rodziców. Biurko "rośnie" wówczas z jego użytkownikiem, dzięki czemu, nie trzeba go wymieniać wraz z wiekiem dziecka.

Znaczący wpływ na jakość siedzenia ma krzesło. Niewygodne lub za małe krzesełko dziecięce będzie prowokowało do przyjęcia nieprawidłowej postawy.

Przy wyborze krzesełka do biurka dla dzieci warto zwrócić uwagę na dwa elementy: możliwość zmiany wysokości i wysunięcia siedziska oraz wyprofilowanie. Jeśli te elementy zostaną odpowiednio zaprojektowane, mebel będzie idealnie podpierał odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co korzystnie wpłynie na większy komfort pracy przy biurku. Jednak nawet najlepszy fotel nie spełni swojej funkcji, jeśli dziecko nie będzie przestrzegało kilku ergonomicznych zasad:

ZASADY UTRZYMANIA WŁAŚCIWEJ POSTAWY PODCZAS SIEDZENIA PRZY BIURKU:

- przedramiona oprzyj lekko na biurku

- głowę trzymaj prosto i nie wyginaj szyi

- plecy oprzyj na oparcie krzesła

- ustaw głębokość siedziska krzesła tak, by uda nie stykały się z brzegiem siedzenia

- całą powierzchnię stóp postaw swobodnie na podłodze lub na podnóżku

- nogi ugnij pod kątem prostym, zapewnij im odpowiednią ilość miejsca

Dzieci uczą się dobrych nawyków od swoich rodziców i chętnie biorą z nich przykład. Warto więc wykorzystać ten okres w ich rozwoju, by juz od najmłodszych lat nauczyć je prawidłowego siedzenia. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko powstania u nich w przyszłości różnych schorzeń kręgosłupa - zauważ prof. dr. Erich Schmidt.

Kolejnym ważnym elementem w funkcjonalnym zestawie biurkowym dziecka jest oświetlenie oraz odpowiednia konfiguracja wyposażenia (odpowiednie ustawienie monitora , klawiatury itp.). Biurko powinno być umieszczone blisko okna, co zapewni stały dopływ naturalnego światła. Rano i popołudniu zalecane jest dodatkowe używanie lamp przymocowanych do blatu. Ważne by zapewniały one, właściwe oświetlenie całej strefy optymalnego widzenia, czyli przestrzeni, w której umieszczamy elementy najczęściej obserwowane - książki, zeszyty lub dokumenty. Przedmioty te powinny znajdować się w zasięgu rak dziecka. Najlepiej więc umieścić je na różnego typu nadstawkach lub w organizerach, które będą pomocne w utrzymaniu porządku. Ostatnia kwestia dotyczy komputera. Jego monitor ustawiamy w bezpiecznej dla wzroku odległości (50-70 cm), na równi lub nieco niżej blatu. Oczy pracują znacznie sprawniej jeżeli patrząc na środek ekranu są lekko w dół. Ponadto istotne jest, by klawiatura znajdowała się na matowej, nie śliskiej powierzchni. W przypadku gdy jest ona wyższa niż 3cm, na biurku powinny znaleźć się specjalne podkładki na nadgarstki.

Należy pamiętać, że żadna z czynności wykonywanych przy biurku nie powinna wymuszać przyjęcia nienaturalnej, obciążającej kręgosłup pozycji. Dlatego tak ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe dostosowanie biurka dziecięcego do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nawet kilkugodzinna nauka przy biurku może być znacznie przyjemniejsza.

Prawidłowa wysokość krzesła i biurka

 

 

W programie "Pytanie na śniadanie" zaprezentowane zostało nasze biurko Winner comfort i krzesło Scooter.

Zapraszamy do oglądania

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/33629275/jak-urzadzic-pokoj-dla-ucznia

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl